Barbecue in Houthem - Sint Gerlach
- Details
- Geschreven: dinsdag 24 juni 2025 21:35
- Geschreven door Huub Kersemaekers
De winter was nog koud en nat toen het bestuur nadacht over een leuke zomeractiviteit voor onze leden. Zo werd het idee geboren voor een BBQ.
Vooraf werd een worst naar Klara gebracht om de weergoden gunstig te stemmen. Dat heeft gewerkt. Het was een prachtige zomerdag in Houthem-Sint Gerlach. De zon scheen fel aan de hemel. Dè perfecte dag voor een barbecue.
De Mastreechter Staarleden en hun partners dienden zich, rond vier uur, alleen of in groepjes aan bij het woonhuis van de jongste zoon, schoondochter en kleinkind van onze regisseur en eventmanager. Die waren een week eerder getrouwd en zo konden wij ook gebruik maken van de accommodatie. Dat scheelt immers in de kosten.
De natuur rondom het huis was prachtig, met veel groen en een wijds uitzicht.
In het achtergedeelte van de tuin was een grote, degelijke tent opgezet en de geur van vers gegrild vlees en vis vulde de lucht.
Nadat iedereen binnen was, begon even na 6 uur de barbecue. Daarvoor was gelegenheid om zich gematigd in te drinken.
Iedereen was in een vrolijke en opperbeste stemming en genoot van het heerlijke eten met verschillende soorten vlees en vis. Allemaal perfect gegrild door een professioneel team. De salades waren vers en kleurrijk, en er was een ruime keuze aan drankjes, zowel met als zonder alcohol. De barbediening was in handen van de oudste zoon en leden van de Staar. Het alcoholvrije aanbod was al snel uitgeput.
Muziek speelde op de achtergrond en zorgde voor een gezellige sfeer. De vele aanwezigen vermaakten zich met gesprekken. Gaande de avond stelden diverse Staarleden uit zangkwaliteiten ten toon. Zo werd bijzonder talent gespot en was er plezier alom.
Hoewel er dreiging van onweer in de buurt was, bleef het weer de hele avond warm en droog. De barbecue eindigde rond tien uur, maar de herinneringen aan deze geweldige dag zullen nog lang blijven hangen.
(Foto: Fred Bastings)